Search
Close this search box.

Nový autobusový terminál zprovozní Plzeň v neděli

V neděli 9. prosince 2018 vstupují v platnost nové jízdní řády pro rok 2019. Ten samý den bude v Plzni zprovozněn nový autobusový terminál u hlavního nádraží.

Nový terminál Hlavní nádraží odstraní zdlouhavý, více jak tříkilometrový, přestup mezi vlakovým a autobusovým nádražím. Nově bude přestup z vlaků do autobusů (a opačně) trvat jen pár minut.

Mezi novým terminálem a stávajícím Centrálním autobusovým nádražím budou jezdit prodloužené linky MHD č. 35 a 57, které budou dále pokračovat do Křimic, resp. do Města Touškov.

Nový terminál má celkem 9 odjezdových stanovišť a jedno příjezdové. V prvním roce provozu na něj budou jezdit především linky z jižního a východního Plzeňska.

Od roku 2020 budou na terminál zajíždět všechny páteřní linky, kromě linek ze severního Plzeňska. Ty přibydou na terminálu po dostavbě přeložky silnice I/20 Plaská – Na Roudné, a to z důvodu eliminace vysokého zpoždění na dnešní Jateční ulici. Ve večerních hodinách a o víkendu budou na terminál zajíždět i krátké příměstské linky, které jinak budou končit na těchto přestupních uzlech.

Součástí terminálu je zázemí pro řidiče a cestující městských i příměstských autobusů. Terminál je napojen na podchody spojující jednotlivá nástupiště Hlavního nádraží a dolní halu v budově Hlavního nádraží, kde jsou umístěny pokladny s prodejem jízdenek na vlakové spoje.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient