Novopečenou zlínskou posilou je fotbalista Alexander Jakubov. „Klub mě nadchnul,“ říká

Druhou letní posilou Ševců se stal útočník Alexander Jakubov. Sedmadvacetiletý útočník přichází z ostravského Baníku, kde však první ligu neokusil a jarní část strávil ve druholigovém Ústí nad Labem. Jakubov v minulosti prošel kluby jako je Sparta, FC Porto, SV Horn či Inter Bratislava a Košice. Výrazně se ale prosadil až v předminulé sezoně v druholigovém Varnsdorfu, kde během podzimu nastřílel deset gólů.

Jaké jsou tvé první pocity po přestupu do Zlína?
Jsem velice rád, že se to dotáhlo. Klub mě celkově nadchnul, stejně jako kabina. Pocity jsou jedině pozitivní.

Co víš o Zlínu?
Nějaké kluky tady znám, jako třeba Holíka, Džafiće nebo Petra Hronka. Je to rodinný klub. Zlín je hezké studentské město. Těším se, až se tady zabydlím a poznám jej více.

Proč to neklaplo v Baníku?
Po mém přestupu do Ostravy Baník vyměnil trenéra. Přišli další útočníci a vyvrbilo se to tak, že ta šance nepřicházela. Byl jsem z toho trošku zklamaný, ale takový je fotbal. Nyní se chci soustředit na Zlín.

Je pro tebe přestup do Zlína vysvobozením?
Beru to spíš jako novou výzvu. Jsem rád, že jsem mohl přestoupit právě do Zlína a doufám, že budeme společně úspěšní.

V Baníku sis první ligu neokusil. Je to velká motivace zahrát si ji ve Zlíně?
Ano je. Doufám, že odehraji co nejvíce zápasů a pomůžu týmu k co nejlepšímu umístění v lize.

Měl jsi i jiné nabídky?
Byly tam i jiné nabídky z tuzemska, byť ne tak konkrétní. Zlín jako jediný předložil konkrétní nabídku a ta domluva byla velice rychlá.

Jak jsi na tom zdravotně?
Začínám se individuálně připravovat s kondičním trenérem a snad už bude vše v pořádku. Zbývá už jen čekat, až budu připravený se připojit k týmu, ale doufám, že to bude co nejdřív.

Bavil ses s trenérem? Co od tebe čeká?
Bavili jsme se. Očekává ode mne stejně jako od každého hráče: bojovnost, poctivost, a to jak v tréninku, tak i v zápase.

Máš nastudovaný los Zlína?
Ano díval jsem se. Vím, že začínáme doma s Mladou Boleslaví. Každý zápas bude těžký, ale je potřeba chytit začátek a od toho se bude odvíjet zbytek podzimu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient