Noví zastupitelé zvolí budoucí reprezentaci Hlučína

1. ustavující zasedání Zastupitelstva města Hlučína se uskuteční v úterý 30. října od 16 hodin v Kulturním domě Hlučín. Noví zastupitelé na něm složí slib a budou volit starostu, místostarostu a radní města.

Svůj mandát bude s největší pravděpodobností obhajovat dosavadní starosta města Pavel Paschek, který získal ve volbách v novodobé historii města dosud největší počet 2 406 hlasů.
Noví zastupitelé město převezmou v dobré finanční kondici. Vyplývá to ze zprávy finančního výboru Zastupitelstva města Hlučína, kterou v končícím funkčním období přednesl v úterý 4. září na zasedání zastupitelů předseda finančního výboru Bernard Ostárek.

Ve zprávě se mimo jiné uvádí: „Ve volebním období let 2014 až 2018 město Hlučín disponovalo finančními prostředky v historicky nejvyšším objemu. Přispělo k tomu nové vyšší rozpočtové určení daní, rozpuštění Fondu na opravy a rekonstrukci fasád a Fondu rozvoje bydlení, přijetí úvěrů a částečné využití finančních zdrojů z některých společností patřících městu, například Teplo Hlučín či TS Hlučín. To se příznivě projevilo jak v nové investiční výstavbě, tak i v opravách a rekonstrukcích majetku města.“

„Z naší zprávy je patrné, že rozpočet města je zdravý, zadluženost města je nízká a je předpoklad, že tento trend bude pokračovat i v následujících letech. Nutno však počítat s tím, že léta hojnosti nebudou vždy,“ doplnil na závěr Bernard Ostárek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.