Noví zastupitelé zvolí budoucí reprezentaci Hlučína

1. ustavující zasedání Zastupitelstva města Hlučína se uskuteční v úterý 30. října od 16 hodin v Kulturním domě Hlučín. Noví zastupitelé na něm složí slib a budou volit starostu, místostarostu a radní města.

Svůj mandát bude s největší pravděpodobností obhajovat dosavadní starosta města Pavel Paschek, který získal ve volbách v novodobé historii města dosud největší počet 2 406 hlasů.
Noví zastupitelé město převezmou v dobré finanční kondici. Vyplývá to ze zprávy finančního výboru Zastupitelstva města Hlučína, kterou v končícím funkčním období přednesl v úterý 4. září na zasedání zastupitelů předseda finančního výboru Bernard Ostárek.

Ve zprávě se mimo jiné uvádí: „Ve volebním období let 2014 až 2018 město Hlučín disponovalo finančními prostředky v historicky nejvyšším objemu. Přispělo k tomu nové vyšší rozpočtové určení daní, rozpuštění Fondu na opravy a rekonstrukci fasád a Fondu rozvoje bydlení, přijetí úvěrů a částečné využití finančních zdrojů z některých společností patřících městu, například Teplo Hlučín či TS Hlučín. To se příznivě projevilo jak v nové investiční výstavbě, tak i v opravách a rekonstrukcích majetku města.“

„Z naší zprávy je patrné, že rozpočet města je zdravý, zadluženost města je nízká a je předpoklad, že tento trend bude pokračovat i v následujících letech. Nutno však počítat s tím, že léta hojnosti nebudou vždy,“ doplnil na závěr Bernard Ostárek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient