Search
Close this search box.

Noví představitelé Českých drah navštívili Ústecký kraj

Nové vedení společnosti České dráhy se přišlo představit hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi a náměstkovi pro dopravu Jaroslavu Komínkovi. Na krajský úřad dorazili tři stávající členové představenstva v čele s předsedou a generálním ředitelem Miroslavem Kupcem. Na setkání se řešilo postavení národního dopravce v kontextu krajské objednávky drážní dopravy a také aktuálně probíhající zadávání smluv.
Generální ředitel Kupec prezentoval České dráhy jako partnera s vysokou mírou jistoty a spolehlivosti, který může krajům nabídnout službu na vysoké úrovni za odpovídající cenu. Do té se ovšem promítá třeba zátěž v podobě statisíců režijních jízdenek, které musí ČD ze zákona pokrýt.

Představitelé Ústeckého kraje a zástupci odboru dopravy ujistili, že chápou drážní dopravu jako páteřní. Při poptávkách v jednotlivých balíčcích je ovšem cena jedním z hlavních kritérií, proto je důležité některými změnami udržet České dráhy a jejich cenovou politiku na konkurenceschopné úrovni. Na jednání došlo k diskuzi o dílčích kritériích jednotlivých poptávaných oblastí a přímých zadání, neboť od konce roku 2019 by měli vyjet na koleje v Ústeckém kraji dopravci vzešlí z nově uzavřených smluv.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient