Search
Close this search box.

Nové postele pro azylový dům a noclehárnu v Blansku zaplatila Tříkrálová sbírka

Z prostředků z Tříkrálové sbírky Oblastní charita Blansko postupně zlepšuje svoje služby. Na nových postelích koupených za peníze z koledování spí matky s dětmi v azylových domech v Blansku a v Boskovicích i muži v blanenské noclehárně.

„Blanenský azylový dům je hodně obsazovaný. Postele na pokojích jsou proto permanentně zatěžované, jak se na nich střídají děti a dospělí. Ty staré už byly opotřebované a ani nevyhovovaly hygienickým podmínkám,“ vysvětluje vedoucí služby Lenka Šebelová.

Protože charitní azylové domy jsou stále plné, nové postele a matrace se měnily za plného provozu. „Museli jsme vždy matku s dětmi vystěhovat a hned demontovat starou postel a namontovat novou. Důležité bylo, aby výměna nábytku neohrozila klienty v jejich krizové situaci,“ dodává vedoucí azylového domu v Blansku.

Díky dobrovolníkům z firmy Synthon s.r.o. se výměna postelí podařila během jediného dne.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient