Nové operační sály i pavilon ambulance bude mít nemocnice v Hořovicích již v září

V minulém roce započala výstavba nového operačního sálu a také budování nového pavilonu ambulancí. Obě tyto stavby budou dokončeny v září letošního roku. V pořadí již pátý operační sál je umístěn v prostorách stávajících centrálních operačních sálů. Do nového pavilonu ambulancí u vjezdu do nemocnice bude přemístěn onkologický stacionář a další ambulance.

„Důvodem rozšíření je nárůst operačních výkonů především pacientů chirurgie s problematikou IBD, ortopedických operací TEP a potřeba běžných operačních výkonů v dalších oborech např. gynekologie, ORL a urologie. Jen v loňském roce proběhlo okolo 5 300 operačních zákroků. Od rozšíření ambulancí si slibujeme zkrácení čekací doby na vyšetření. Snažíme se pacientům co nejvíce vyjít vstříc,“ říká MUDr. Michal Průša, ředitel Nemocnice Hořovice.

Podle sdělení Tomáše Petsinise, provozně-technického náměstka NH, bude pátý operační sál v provozu od září letošního roku. Přibližně ve stejně době je plánované také zprovoznění nového pavilonu ambulancí. „Chceme být co možná nejkomplexnější nemocnicí, která je schopna kvalitně ošetřit co největší spektrum pacientů,“ konstatuje náměstek NH.

Oba shodně upozorňují na význam, který bude mít další stavba, jež roste za transfúzní stanici nemocnice. Jedná se o budoucí centrální archív, který bude sloužit k centralizaci a modernizaci zdravotnické dokumentace pacientů a to nejen hořovické, ale i berounské nemocnice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.