Search
Close this search box.

Nové jihlavské pamětní medaile jsou již v prodeji

Medaile jsou v dvojím provedení, ze stříbra a z alpaky
Na jedné z medailí je vyražený jihlavský městský znak z roku 1539 s latinským nápisem Insignia civitatis Iglaviae: Verbum Domini manet in aeternum, tedy Znak města Jihlavy a Slovo Páně zůstává na věky.

Druhá medaile nese motivy historického podzemí a jihlavských kolektorů, rozsáhlých podzemních chodeb, které se rozkládají pod historickým centrem města.

Medaile o váze 15, resp. 11 gramů byly pořízeny ve dvojím provedení. Jednak jsou vyrobeny z čistého stříbra, které je pro Jihlavu symbolické, tento kov se zde ve středověku těžil a měl zásadní podíl na velkém rozmachu města. K mání jsou ale také cenově dostupnější verze vyrobené z alpaky, tedy slitiny mědi a niklu.

Stříbrné pamětní medaile s motivem městského znaku jsou ke koupi na pracovišti Turistického informačního centra za 790 korun, alpakové provedení je k mání za 290 korun.

Stříbrná mince s motivem historického podzemí a kolektorů je ke koupi u vstupu do jihlavského podzemí (Hluboká ulice, u knihovny) za 790 korun, alpaková obdoba je za 290 korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient