Nové dresy medaili nepřinesou. Chtělo by to zaměřit se jiným směrem..

Český hokejový svaz představil o víkendu nové dresy národního týmu. Asi nečekal, jaký poprask to způsobí.

Největší vášně mezi lidmi vyvolalo nahrazení státního znaku hlavou lva s korunkou. Svaz vysvětluje změnu především z finančního hlediska. Dokud byl na dresu státní znak, mohla z toho profitovat jakákoliv firma, protože státní znak nejde autorsky chránit. „Jen v případě dresů, fanouškovských šál a podobně se odhady černého trhu pohybují nad deseti milióny korun ročně,“ řekl tiskový mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund.

Pro určitou část fanoušků však toto vysvětlení není podstatné a dokonce začali sepisovat petice za odmítnutí nového loga.

I mezi samotnými hokejisty jsou odlišné názory. Např. brankář New Yorku Rangers Ondřej Pavelec na nové dresy reagoval takto: “To si ze mě děláte pr..l. To nemyslíte vážně?!!” S nesouhlasem, i když možná ne tak expresivním, přispěchal i vítěz letošní Zlaté hokejky David Pastrňák. “Tak tohle nepochopím.

Naopak třeba hokejová legenda Patrik Eliáš změnu vítá. „Lev je symbolem českého národa, je to skvělý nápad, mít ho jako symbol národního týmu.

Ať už bude na dresu cokoliv, podstatná je jiná věc. Nové dresy samy od sebe medaili, na kterou český hokejový tým čeká z MS už šest let, nepřinesou. Český tým měl vždycky jedny z nejméně zajímavých a nápaditých dresů, ale zato měl spoustu medailí… Teď by to chtělo, aby se svaz zaměřil i na to, jak to udělat, aby si Češi zase mohli po delší době zaskákat na Staroměstském náměstí se zlatými hochy.

Jak šel čas s hokejovými dresy


Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz