Nově budovaný bazén v Pardubicích bude mít brzy postavené základy

(Aktualizováno před )

Pětadvacetimetrový bazén, který má vyrůst v prostoru mezi pardubickým aquacentrem a Ideonem, bude mít brzy své základy. Veškeré bourací práce na staveništi jsou hotovy, firma Strabag, jež má pro město bazén postavit, minulý týden začala s vrtáním pilot.

„Předpokládáme, že vrtání pilot bude dokončeno během tohoto týdne, poté dojde k pokládce základové desky a následně ke stavbě monolitické železobetonové konstrukce, jež bude sloužit jako osazení nového nerezového bazénu,“ podotýká vedoucí odboru majetku a investic Jaroslav Hruška. V rámci pravidelné roční údržby aquacentra bude navíc provoz areálu od dnešního dne až do 9. září zastaven, stavbaři tak tento termín využijí k vybudování takzvané mezistěny. Ta by měla stávající budovu plaveckého areálu v místě, kde se nachází padesátimetrový bazén, oddělovat od staveniště do doby, než bude nový pětadvacetimetrový bazén dokončen. „Jsem rád, že byla učiněna tato dohoda se stavební firmou a mezistěna bude vybudována v době výluky. Doufám, že práce budou včas ukončeny a v září budeme moci spustit bez omezení plaveckou výuku,“ uvedl ředitel aquacentra Jiří Vysoudil.

Nový pětadvacetimetrový bazén by využívala totiž i plavecká škola. „Tím by se v padesátimetrovém bazénu a zóně aqua uvolnilo místo pro veřejnost. Z kapacitních důvodů tak považujeme výstavbu bazénu jako nutnou, proto je na realizaci této přístavby z městského rozpočtu vyčleněna částka 65 milionů korun včetně DPH,“ dodává náměstkyně primátora zodpovědná za investice a územní plánování Helena Dvořáčková s tím, že uživatelé budoucího bazénu budou využívat stávající zázemí aquacentra, čímž dojde i k minimálnímu navýšení personálu.

Práce na staveništi byly zahájeny začátkem července a trvat by měly zhruba do poloviny příštího roku.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz