Nová stezka zlepší přístup do chebských Dolních Dvorů

V těchto dnech finišují práce na první část stezky pro pěší a cyklisty v městské části Dolní Dvory, jejíž výstavba začala v dubnu. Povede od kruhového objezdu podél areálu bývalé Západní stavební až k Uhelné ulici. Vedle vybudování samotné stezky se upravuje také kruhový objezd, aby byl jeho přechod bezpečnější. „Nová stezka bude dokončena v průběhu července. Celkové náklady na její výstavbu a realizaci souvisejících úprav včetně vybudování nového veřejného osvětlení a úprav odvodnění budou přes 6,6 milionu korun. Část nákladů pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši necelého 1,5 milionu korun,“ uvedl místostarosta Michal Pospíšil.

„Díky nové stezce se obyvatelé Dolních Dvorů bezpečně dostanou na zastávku MHD. Dosud museli chodit po krajnici velmi frekventované komunikace. Provedené úpravy určitě ocení i lidé, kteří dojíždějí autobusem za prací do průmyslového parku. I pro ně bude cesta od autobusu bezpečnější,“ dodal starosta Zdeněk Hrkal.

Na první část stezky by později měla navázat plánovaná druhá etapa. Ta povede až k bytovým domům v Dolních Dvorech.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!