Search
Close this search box.

Nová sportovní aréna v Mařaticích je hotová

Město Uherské Hradiště právě dokončilo obnovu hřiště na ulici Sadová v Mařaticích. Moderní multifunkční hřiště ve tvaru arény obsahuje dvě fotbalové branky s ochrannými panely, zabudovanými basketbalovými koši a výškově nastavitelnou sítí uprostřed herní plochy. Nový prostor o rozměrech 12×24 metrů, obehnaný mantinely, přinese možnosti sportovního vyžití dětí, mládeže i dospělých.
Povrch hřiště je tvořen z lité bezpečnostní pryže, která je vyrobena z prvotřídního polymeru. Pryž je certifikovaná pro použití na dětských hřištích a je zdravotně nezávadná. Vhodnými sporty, které zde lze provozovat, jsou basketbal, volejbal, fotbal, florbal a tenis

Vzhledem k povrchu plochy doporučujeme také vhodnou obuv: když je sucho je vhodná jakákoliv hladká podrážka (sálové boty, tenisky, tenis, basket, běžecká obuv), při vlhku se doporučuje obuv s hrubší podrážkou, popř. turfy. Nevhodným obutím sportujících jsou naopak kopačky nebo jakákoliv obuv s hroty (např. tretry).

„Věříme, že inovativní víceúčelové hřiště z oceli a HDPE panelů bude stimulovat děti při objevování sportovních činností a navazování společenských kontaktů. Samozřejmě, že se zde mohou sportovně realizovat i dospívající nebo dopělí. Jde o místo pro fyzické aktivity, které stimuluje k aktivnímu a zdravému životnímu stylu,“ konstatoval starosta města Stanislav Blaha.

Moderní sportovní „aréna“ ve vnitrobloku na Sadové ulici na sídlišti Východ si vyžádala náklady 1,5 milionu korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient