Search
Close this search box.

Nová expozici ve vyškovském Zooparku otevřou na konci června

Loni to byly stovky andulek, které létají nad hlavami návštěvníků, letos se zájemci naopak podívají, co se děje pod vodou. Na zajímavost a pestrost života sladkovodních ryb se totiž pro letošek zaměřuje Zoopark Vyškov. Expozici nazval trefně Pod hladinou a půjde o hlavní tahák nadcházející sezony. Novinkou navazuje na zaměření zahrady na domestikovaná zvířata.

Expozice vzniká od dubna na travnaté ploše u vstupu do zooparku. „Venkovní devadesátikubíkové jezírko a pohled pod vodu v suterénní pozorovatelně ukáže celoročně život ryb našeho pásma v jejich přirozeném prostředí. Stavba vzniká v nové části zahrady za pokladnami. Pod úroveň terénu se návštěvníci dostanou jak po schodišti, tak bezbariérově po rampě,“ oznámila investiční referentka zooparku Dagmar Nepeřená.

Návštěvníci tak budou sledovat dvěma velkými okny život typických sladkovodních ryb. „Máme za to, že mnohé druhy lidé ani moc neznají, určitě půjde o další zajímavou atrakci,“ věřila zástupkyně ředitele Nepeřená.

Vedení zooparku se inspirovalo mimo jiné v plzeňské zoologické zahradě, kde mají expozici Česká řeka, která formou naučné stezky přibližuje život v jednotlivých rybích pásmech typické české řeky od jejího pramene až k ústí. K vidění jsou kapři, štiky, pstruzi, užovky, raci, vydry a desítky dalších živočichů i rostlin. „Naším přáním je mít kromě ryb v expozici rovněž i obojživelníky,“ naznačila Nepeřená.

Obsazení expozice konzultují s rybáři. „Samozřejmě je to pro nás zase něco nového, takže sbíráme potřebné informace. Řešili jsme, které druhy mohou být spolu. I třeba dva sumci by si vadili,“ upozornila zástupkyně ředitele.

Nová expozice má být hotová na konci června. „Stavební práce od dubna lehce omezují pohyb v zoologické zahradě. Pevně ale věříme, že odměnou pro návštěvníky za drobné omezení bude velmi zajímavá expozice,“ dodala k letošní investici Nepeřená.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient