Search
Close this search box.

Nová Dacia Dokker bude sloužit zrakově handicapovaným

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker nyní využívají zaměstnanci TyfloCentra Karlovy Vary, které pomáhá osobám se zrakovým postižením v Karlovarském kraji. Slavnostní předání sociálního automobilu proběhlo ve čtvrtek 15. března 2018 za účasti sponzorů a zástupců měst, který projekt, sociální automobil, finančně podpořili. Vůz předal ředitelce obecně prospěšné společnosti TyfloCentrum oblastní ředitel poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. TyfloCentrum, poskytovatel sociálních služeb v Karlovarském kraji, využije nový vůz pro terénní práci se zrakově handicapovanými klienty.

Klienti i zaměstnanci centra pro zrakově postižené se těší z čerstvě předaného prvního vozidla v rámci projektu Sociální automobil. Tento projekt úspěšně funguje po vzoru evropských měst již od devadesátých let. Od té doby Kompakt předal v České republice přes 700 automobilů. „Ve většině sociálních zařízení vozový park chybí, nebo je ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení získávají nový automobil prostřednictvím charity či sponzorství jen velmi obtížně. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomáháme těm, kteří v životě nemají stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský,
jednatel společnosti Kompakt.

Dacia Dokker je celkově již dvanáctým sociálním automobilem, který v Karlovarském kraji pomáhá, a zároveň prvním vozidlem, které bude nově k dispozici zaměstnancům. Budeme mobilnější a dostupnější klientům i v terénu v celém kraji. „Posláním TyfloCentra je pomoc a podpora lidem se zrakovým postižením. Tímto děkujeme všem, kterým není lhostejný osud lidí s handicapem, a po celý rok přispívali na náš automobil,“ uvedla Pavlína Lišková, ředitelka TyfloCentra Karlovy Vary.

Na financování vozu se podílelo kolem 30 sponzorů, města v kraji, firmy napříč obory od velkých až po nejmenší jednotlivce z Karlovarského kraje, kteří byli ochotni přispět na potřebnou a smysluplnou věc. „Mezi ty největší sponzory patří Vishay Electronic spol. s r.o., Bela Fekete, Svatava, HC KREDIT Kraslice s.r.o., Saltpeter s.r.o. Kraslice, Witte automotive, Elektro S – Štěpánek s.r.o., dále pak města Ostrov, Cheb, Karlovy Vary, Bochov a Jáchymov. Velký dík však patří i všem dalším přispěvatelům, kteří se na financování automobilu podíleli,“ dodává Pavel Černý, zástupce společnosti Kompakt, který automobil předával.

Radost z nového automobilu mají nejen zaměstnanci, ale i klienti TyfloCentra. Vozidlo jim usnadní cesty za klienty a službami, které poskytují např. doprovody k lékaři, na úřady, do zaměstnání a na různé společenské akce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient