Startují nominace na udělení ceny města Zábřeh 2018

Městský ples je v Zábřehu tradičně spjatý s předáváním prestižního ocenění významným osobnostem či institucím. Občané města Zábřeh, ale i právnické osoby či kolektivy osob působící na území města, mohou do 31. října 2018 zasílat nominace na Cenu města Zábřeh.

Tato cena je každoročně udělována zastupitelstvem města jako ocenění dlouhodobých mimořádných aktivit pro město a jeho občany, ocenění mimořádného počinu, který významně přispěl k rozvoji města nebo šíření jeho dobrého jména, a ocenění mimořádných projevů statečnosti při záchraně lidského života, zdraví či majetku. Oceněny mohou být nejen fyzické osoby, právnické osoby, ale i kolektivy osob, které v Zábřehu sídlí či působí.

V roce 2017 obdržel toto významné ocenění od zastupitelstva města pan Jiří Ondruch, a to za obětavou práci při organizaci tradičních akcí v místní části Pivonín. Pan Ondruch se rovněž aktivně podílel na uspořádání oslav 625. výročí od první písemné zmínky o obci, ke které patřila i výstava historických fotografií. Díky své nezištné práci, která dopomáhá k udržování tamní komunity, se stal Jiří Ondruch uznávanou osobností a vzorem pro Pivonín.

„Písemné nominace na Cenu města Zábřeh přijímá Odbor školství kultury a tělovýchovy Městského úřadu Zábřeh. Formulář a pravidla pro podávání nominací lze nalézt na internetových stránkách města v sekci Zábřeh/Cena města,“ informovala vedoucí Odboru školství, kultury a tělovýchovy Blanka Sedlačíková.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.