Search
Close this search box.

Noclehárny se pomalu vyprazdňují

Přestože zima ještě nekončí, březnové oteplení se už projevuje na postupném poklesu zájmu o přenocování lidí bez přístřeší v pražských noclehárnách. Jejich kapacity jsou v posledních dnech naplněny přibližně ze 72 procent.

„Vzhledem k tomu, že se očekává ještě ochlazení a dešťové přeháňky, zůstávají zimní opatření bez jakýchkoliv omezení a snižování kapacit. Volný vstup bez dvacetikorunového poplatku zůstává také na loď Hermes,“ vysvětlil radní Daniel Hodek s tím, že i přes výraznější ochlazení, které se očekává o víkendu, by měla být pomoc zajištěna.

Zimní opatření jsou v platnosti do konce března. Kromě dispečinku, který vše koordinuje, zajišťují pomoc i tři terénní týmy v nepřetržitém provozu, nízkoprahová denní centra a další humanitární služby. „V současné době monitorujeme zvýšený počet ošetření, co se týká kožních onemocnění, zejména bércových vředů. Trpí tím hlavně lidé bez domova, kteří jsou kvůli zimně navlečení a zapotí se,“ uvedla zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Ludmila Tomešová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient