Search
Close this search box.

Noc divadel v Benešově nabídne muzikál a Světáky

V sobotu 17. listopadu 2018 se město Benešov již počtvrté zapojí do celoevropského projektu Noc divadel. Akci stejně jako v minulých letech pořádá zdejší divadelní soubor Komorní studio ÁČKO.
Program v 17.30 hod. na prknech benešovského městského divadla odstartuje právě ÁČKO s reprízou muzikálu Rokenrol pro Bejbyho inspirovaného filmem Šakalí léta autorského tria Jan Hřebejk, Petr Jarchovský a Petr Šabach. Děj se odvíjí kolem vztahu rodiny příslušníka Veřejné bezpečnosti k jeho vzdálenému příbuznému – výstřednímu mladíkovi Bejbymu, který svým vyzývavým oblečením a vášní pro rokenrol způsobí v okolí velké pozdvižení. Jeho roli svěřila režisérka Anna Balatová Danu Netušilovi. Rodina se díky jeho příchodu dostane do konfliktu s vládnoucí mocí jedné strany, což otce v podání Františka Paluše staví do nelehké situace, kdy musí volit mezi rodinou a poslušností vůči režimu. V dalších rolích hrají Zdeněk Pravda, Michal Dufek, Kateřina Balatová, Kateřina Gutová, Iveta Pechová, Dagmar Nádvorníková, Renata Šmahelová, Petr Doubek, Martin Kovářík, František Paluš ml., Jakub Rajdl a Matouš Nehasil.
Noc divadel

„Potvrdilo se nám, že o muzikály benešovské publikum stojí a ‚Rokenrol pro Bejbyho´ se vedle nedávno inscenovaného muzikálu ,Zabili, zabili‘ na motivy Balady pro banditu, patří k našim nejúspěšnějším titulům,“ říká principálka Komorního studia ÁČKO Anna Balatová. O hudební doprovod se postará sestava muzikantů ve složení Václav Brejška (klávesy), Michal Dufek (akustická kytara), Karel Skopec (baskytara), Pavel Korec (bicí) a Ondřej Boháč (saxofon).

Na klasickou českou veselohru se může benešovské publikum těšit úderem osmé hodiny večer. Vůbec poprvé se divákům v rámci benešovské Noci divadel představí Divadelní spolek Béčko z Červeného Újezdu u Votic, který zde uvede adaptaci hudební komedie Světáci. Jde o notoricky známou filmovou hudební komedii Vratislava Blažka a Zdeňka Podskalského s písněmi Evžena Illína a Vlastimila Hály z roku 1969, která se i po takřka padesáti letech těší přízni diváků jak u televizních obrazovek, tak v divadelních hledištích.

„Asi není třeba příliš připomínat, že tato komediální konverzačka je založená na peripetiích party tří fasádníků z Velhartic, která pracuje v Praze. Po dramatickém zážitku v grillbaru Diplomat, kde způsobí požár, se rozhodnou‚ vzdělat se‘ ve společenském chování pod vedením emeritního profesora tance a společenské výchovy. Doufají, že si pak jako opravdoví světáci zaslouží společnost dam na úrovni. Netuší však, že nakonec natrefí na trojici podobně ‚dobře vyškolených‘ lehkých dam,“ představuje komedii Jana Plochová z Divadelního spolku Béčko.

Ve 21.30 hod. vystoupí ve foyer divadla blues-rockový zpěvák Martin Chik. „Jeho vystoupení se před rokem setkalo s velmi příznivým ohlasem a proto jsme se rozhodli jej pozvat opět. Martina Chika doplní několik skečů ÁČKA věnovaných stému výročí vzniku republiky,“ uzavírá za ÁČKO Anna Balatová.

Česká Noc divadel je součástí mezinárodního projektu European Theatre Night. Za původce myšlenky společného divadelního svátku, která se postupně rozšířila do více jak desítky evropských zemí, je považováno chorvatské Dětské divadlo Dubrava, které ji společně s Divadlem Šibenik poprvé uskutečnilo 25. října 2008.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient