Search
Close this search box.

Ničili auta a popelnice

Krátce před druhou hodinou po půlnoci na dnešní den vyjížděli policisté táborského obvodního oddělení ve spolupráci s místními městskými strážníky do Mostecké ulice v Táboře. Dle oznámení místních obyvatel se zde pohybovali tři opilí mladíci, kteří zde rozhazovali popelnice a naráželi do zde zaparkovaných aut, čímž ničili jak nádoby na odpad, tak zrcátka a lak karoserií vozidel. Na výzvy policistů k zanechání tohoto protiprávního jednání nereagovali a navíc svou agresi obrátili proti zasahujícím mužům zákona. Policisté tak k eliminaci jejich jednání museli použít zákonem stanovené donucovací prostředky. Následné dechové zkoušky potvrdily, že v žilách mladíků ve věku 19, 22 a 23 let koluje od jedné do dvou promile alkoholu.

Svým jednáním se stali důvodně podezřelými ze spáchání minimálně přestupků proti majetku, občanskému soužití a veřejnému pořádku. Zda naplní i skutkovou podstatu trestného činu, a to přečinu poškození cizí věci, ukáže až následné vyčíslení způsobené škody. Vedle finančního postihu v řádu desítek tisíců korun jsou tak ohroženi až trestem odnětí svobody na dobu jednoho roku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient