Nezodpovědný řidič nadýchal při kontrole 2,34 promile alkoholu

Včera dne 25. července 2018 před pátou hodinou odpoledne kontrolovali policisté obvodního oddělení Plzeň Bory v ulici Folmavská osobní motorové vozidlo tovární značky Fiat Scudo. Za volant tohoto automobilu usedl devětačtyřicetiletý muž z Plzně, u kterého dechová zkouška ukázala hodnotu 2,34 promile alkoholu. Muž byl vyzván k odběru biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení, čemuž vyhověl. Následně byl zadržený cizinec umístěn do policejní cely k vystřízlivění.

Případ je prošetřován jako podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.