Nezodpovědný řidič jel na červenou, bez papírů a opilý

Jízdu, která mohla skončit tragicky nejen pro samotného nezodpovědného řidiče, ukončila hlídka dopravního inspektorátu v Českých Budějovicích v polovině září ve večerních hodinách pár desítek metrů za křižovatkou ulic Lannova a Kanovnická. Řidič Fordu nejprve nerespektoval červený signál na semaforu když se řítil od ulice Lidická směrem na Senovážné náměstí a poté udělal to samé na další křižovatce, kde ho po jejím projetí zastavila hlídka policistů. Nejenže řidič naprosto nerespektoval dopravní značení, navíc při kontrole nadýchal bezmála dvě promile alkoholu, dále má od roku 2010 blokaci řidičských oprávnění a vozidlo, které řídil, nemělo platnou technickou kontrolu. Třiapadesátiletý řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.