Search
Close this search box.

Nezodpovědný otec zaplatil výživné až pod hrozbou trestního stíhání

Až teprve trestní oznámení zřejmě pohnulo nesvědomitého otce dvou dětí z Náchodska, který celý rok řádně neplatil soudem určené výživné a dlužil jim už minimálně 30.000 korun, k uhrazení celé dlužné částky najednou.

Na svého bývalého partnera ve věku 42let podala v květnu 2018 stejně stará žena z Náchodska trestní oznámení pro neplacení soudem určeného měsíčního výživného. Muž za dobu od května 2017 do dubna 2018 hradil výživné v menších, než určených částkách a jen nepravidelně. Z celkové určené částky tak zaplatil pouze necelou polovinu, k uhrazení té druhé se však neměl. Dluh vůči jeho dětem se mu tak za rok vyšplhal až na 30.000 korun. Teprve šetření policistů zřejmě muže přimělo uvědomit si možné následky svého liknanavého přístupu k plnění nařízení soudu a celou dlužnou částku najednou zaplatil.

Vzhledem k projevení účinné lítosti a uhrazení celého zbytku výživného, policie trestní stíhání přečinu zanedbání povinné výživy, za který muži hrozil až roční trest odnětí svobody, odloží.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient