Neznámý výtržník otrávil ryby v hornokamenickém rybníku Vížka

Dne 12. července 2018 zahájili domažličtí kriminalisté na základě přijatého oznámení úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození a ohrožení životního prostředí z nedbalosti. Dosud neznámý pachatel v blíže neustanovené době svým jednáním zapříčinil únik dosud neznámé látky do rybníku Vížka v katastru obce Horní Kamenice. Tím došlo k úhynu nezjištěného počtu ryb různých druhů. Na místo byla přivolána chemická laboratoř Hasičského záchranného sboru Třemošná, jejíž pracovníci odebrali vzorky. Na výsledky kriminalisté čekají, případem se dále zabývají.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak