Neznámý vandal ničí v Karlových Varech stromy

Nepochopitelné případy řeší karlovarští policisté. Neznámý vandal opět navrtal do stromů díry, do kterých leje naftu.

Naposledy se to stalo ve středu v okolí Dolní Kamenné ulice na parkovišti před obchodním domem Lidl.

Neznámý pachatel zde poškodil několik stromů. „Na místo byla vyslána policejní hlídka. Ta zjistila, že na místě je patnáct stromů, které jsou navrtané na kmeni těsně nad zemí a nad kořeny stromů a jsou polité v oblasti vrtů neznámou tekutinou,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Policie doufá, že se najde někdo, kdo si všiml něčeho podezřelého, protože k poškození stromů došlo na frekventovaném místě. „Jakékoli poznatky mohou volat na linku 158, nebo se obrátit na nejbližší policejní služebnu,“ zdůraznila mluvčí.

Podobná událost se stala v loňském roce. Vandal nejenom že poškodil naftou stomy, ale navíc také v okolí Dolní Kamenné ulice ořezal javor takovým způsobem, že po čase začal schnout.

Kvůli bezpečnosti budou muset být poškozené stromy pokáceny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.