Neznámý pachatel brutálně napadl krávy. Sekal je mačetou

Během 25 let, co se statkářka Radka Hrudková ze Statku Doubravka na Havlíčkobrodsku věnuje chovu dobytka, nezažila tak brutální útok na zvířata, jako se to stalo v minulých dnech. Neznámý násilník zranil tři kusy dobytka takovým způsobem, že musely být utraceny.

V jednom případě se jednalo o dvě březí jalovice. „Jedna měla přeťatou šlachu a tepnu na zadní noze až na kost. Z otevřené rány stříkala krev,“ popisovala na svém facebookovém profilu Radka Hrudková. Druhé krávě pachatel přeťal veškeré svalstvo a vazy na kloubu, který byl díky tomu obnaženy.
Další den byl ošklivě poraněn i býk.
„Zvířata musela hodiny trpět ve velkých bolestech. Zcela zbytečně musela být utracena dvě chovná a navíc březí zvířata,“ podotýká farmářka.

Oba případy nahlásili majitelé dobytka na veterinární správu a policii. „Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to týrání zvířat a poškození cizí věci. Po pachateli či pachatelích kriminalisté pátrají,“ vzkázala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

I ostatní farmáři v okolí jsou v současné chvíli ve střehu. „Prosím obyvatele Chotěboře, aby byli všímaví a v případě, že se kolem stád dobytka bude pohybovat podezřelá osoba, aby mě kontaktovali,“ dodává Radka Hrudková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.