Search
Close this search box.

Neznámý muž okradl seniorku za bílého dne

Ve čtvrtek 12. července 2018 přijali slánští policisté oznámení od čtyřiasedmdesátileté ženy ze Slaného, že byla téhož dne po druhé hodině odpolední okradena. Ve Slaném v ulici Wilsonova k ní přistoupil jí neznámý muž, který ji oslovil jménem, políbil na tvář. Poté seniorku požádal o finanční půjčku. Žena byla v šoku, vyndala peněženku a sdělila muži, že má poslední peníze. V tom okamžiku jí zloděj sáhl do otevřené peněženky, ze které jí sebral sedm set korun. Než se důchodkyně vzpamatovala, muž utekl směrem do Šultysovy ulice.

K popisu může policie sdělit, že se jednalo o muže světlé pleti, asi 170 cm vysokého, štíhlé postavy, který měl středně dlouhé vlasy.

Skutek je šetřen jako krádež a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Policie ČR opětovně varuje nejen seniory, aby nedůvěřovali cizím lidem, kteří je osloví na ulici a požádají je například o výše uvedenou půjčku. Zloději se pod různými legendami snaží, aby oslovení občané vyndali peněženku a následně důvěřivce okradou.

Upozorňuje proto, aby, když už se rozhodnout vyhovět něčí prosbě, v žádném případě nenechali žadatele sahat do své tašky, či dokonce do peněženky!

Dále žádá případné svědky, kteří si všimli muže, který odpovídá výše uvedenému popisu, aby se přihlásili na Obvodní oddělení Slaný a vyšetřovateli případu pomohli zjistit jeho totožnost. Indicie k jeho osobě je možné sdělit osobně na policejním oddělení, nebo kontaktovat policisty na telefonním čísle 974 873 811. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient