Neznámý muž okradl seniorku za bílého dne

Ve čtvrtek 12. července 2018 přijali slánští policisté oznámení od čtyřiasedmdesátileté ženy ze Slaného, že byla téhož dne po druhé hodině odpolední okradena. Ve Slaném v ulici Wilsonova k ní přistoupil jí neznámý muž, který ji oslovil jménem, políbil na tvář. Poté seniorku požádal o finanční půjčku. Žena byla v šoku, vyndala peněženku a sdělila muži, že má poslední peníze. V tom okamžiku jí zloděj sáhl do otevřené peněženky, ze které jí sebral sedm set korun. Než se důchodkyně vzpamatovala, muž utekl směrem do Šultysovy ulice.

K popisu může policie sdělit, že se jednalo o muže světlé pleti, asi 170 cm vysokého, štíhlé postavy, který měl středně dlouhé vlasy.

Skutek je šetřen jako krádež a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Policie ČR opětovně varuje nejen seniory, aby nedůvěřovali cizím lidem, kteří je osloví na ulici a požádají je například o výše uvedenou půjčku. Zloději se pod různými legendami snaží, aby oslovení občané vyndali peněženku a následně důvěřivce okradou.

Upozorňuje proto, aby, když už se rozhodnout vyhovět něčí prosbě, v žádném případě nenechali žadatele sahat do své tašky, či dokonce do peněženky!

Dále žádá případné svědky, kteří si všimli muže, který odpovídá výše uvedenému popisu, aby se přihlásili na Obvodní oddělení Slaný a vyšetřovateli případu pomohli zjistit jeho totožnost. Indicie k jeho osobě je možné sdělit osobně na policejním oddělení, nebo kontaktovat policisty na telefonním čísle 974 873 811. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.