Search
Close this search box.

Nezletilý chlapec spadl z házenkářské branky. Má pravděpodobně poškozený mozek

Třináctiletý hoch včera odpoledne ve Štramberku na Novojičínsku spadl při hře z házenkářské branky a těžce si poranil hlavu. „Třináctiletý chlapec se zranil při pádu během hry. Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, měl spadnout z házenkářské branky,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Na místo neštěstí se okamžitě dostavila sanitka, přivolán byl i zdravotnický vrtulník. V tu chvíli byl chlapec v bezvědomí. „Lékař musel zajistit dýchací cesty postiženého a připojit jej k přístrojem řízené ventilaci. Po uložení do vakuové matrace byl pacient vrtulníkem transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ dodal mluvčí Humpl. Záchranáři nevylučují poškození mozku.

V dřívějších letech docházelo k podobným případům, které ale končily ještě tragičtěji.
Před čtyřmi lety usmrtila čtrnáctiletého chlapce v Rasoškách na Náchodsku fotbalová brána, když se na ní houpal. I když záchranáři dorazili za několik minut, ještě před převozem do nemocnice hoch zemřel.
Podobně mladý chlapec také zemřel poté, co ho do hlavy udeřila spadnutá branka. Stalo se to v roce 2011 na fotbalovém hřišti v Lubenci nedaleko Loun.
V roce 2009 zemřela v Dolní Cerekvi na Jihlavsku šestiletá dívka poté, co na ni spadla házenkářská branka. Pětatřicetiletá vychovatelka, která hlídala na hřišti, dostala za to podmínečný trest.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient