Search
Close this search box.

Nezletilá dívka se sluchátky na uších vstoupila do kolejí. V tu chvíli jí smetl rychlík

Včera jsme vás v Domácích novinách informovali o tom, že není měsíc, aby nedošlo na našich železnicích k tragickým nehodám. Bylo to v souvislosti se včerejší srážkou osobního auta a vlaku na přejezdu u Čtveřína na Liberecku. Řidič osobního vozidla byl na místě mrtev. A dnes znovu došlo k tragédii na železnici. V Černošicích u Prahy vyhasl na kolejišti mladý život.

Nezletilá dívka v sedm hodin ráno vstoupila na koleje ve chvíli, kdy projížděl rychlík, který jí srazil. Na místě svému zranění podlehla. Podle prvních zjištěných informací měla dívka na uších sluchátka.
Na místo se kromě záchranářů dostavili i středočeští, pražští i drážní hasiči. Záchranáři byla přivolána i členka posttraumatického týmu, která poskytovala první psychickou pomoc kamarádce zemřelé.
Hlavní trať Praha – Plzeň, na které se tato tragická událost stala, byla zastavena. Až po půl osmé byla zprovozněna alespoň jedna kolej.
V rychlíku cestovalo 50 lidí, nikdo z nich se nezranil.

Ke zpoždění vlaků u Prahy docházelo dopoledne i kvůli spadlé troleji na vršovickém nádraží. Spoje nabíraly až hodinových zpoždění. „Událost se stala ve 3:43. Lokomotiva vyjížděla z nádraží a svým sběračem strhla trakční vedení,“ uvedl mluvčí Správy železniční dopravní cesty (ŠŽDC) Marek Illiaš.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient