Search
Close this search box.

Neziskovému sektoru pomůže finanční dar od firmy Austin Detonator

Šest neziskových organizací pracujících v sociální oblasti obdrží finanční příspěvek od společnosti Austin Detonator. Tyto prostředky jsou určeny na konkrétní účel, nikoli na pokrytí běžných provozních nákladů.

Dle darovací smlouvy z roku 2016 poskytne vsetínská firma Austin Detonator po dobu tří let městu Vsetín finanční dar ve výši 100 tisíc korun. Tyto peníze jsou určeny výhradně na charitativní účely a o jejich rozdělení rozhodují zástupci města společně se zástupci Austinu.

„Letos to je již 9 let, co jsme s radnicí našeho města uzavřeli první tříletou darovací smlouvu. Vedl nás k tomu záměr pomoci místním neziskovkám v sociálních službách řešit i drobnější, ale kvalitu poskytovaných služeb rovněž ovlivňující problémy. Jelikož si netroufáme jejich důležitost posuzovat sami, spolupracujeme s odborníky města, kteří aktuální situaci na poli sociálních služeb dobře znají,“ zdůvodnil dlouholetou spolupráci Dalibor Krpenský z Austinu.

Pro rok 2018 byl dar navýšen o pět a půl tisíce korun, které nebyly vyčerpány v loňském roce. „Letos tedy rozdělíme celkem 105 500 korun. Částku 36 tisíc korun jsme již použili na částečnou úhradu preventivní akce, v rámci níž na Vsetín přijel protidrogový vlak Revolution train,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová. Mezi sociální neziskové organizace tak zamíří 69 500 korun.

Částku 4,5 tisíce korun tak obdrží Azylový dům pro ženy a matky s dětmi na realizaci stavebních úprav v azylovém domě, Elim Vsetín získá 17 tisíc korun na zakoupení parního vysavače a pultového mrazáku. Charita Vsetín obdrží 13 800 korun na nákup koupacího vozíku pro Denní stacionář Magnolia, o sto korun méně poputuje Letokruhům na zakoupení myčky nádobí. Naděje získá 10 tisíc korun na úhradu části nákladů spojených s vybudováním herní zóny pro děti a minizoo na zahradě terapeutické dílny a 10 500 korun zamíří Vzdělávacímu a komunitnímu centru Integra na pořízení šatní skříně do sociálně terapeutické dílky U šikovných oveček.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient