Nezabržděný autobus bez řidiče se rozjel, cestující vyděšeně vyskakovali ven

Rok vězení hrozí řidiči autobusu za to, že opustil své vozidlo, které se poté rozjelo a jedna z žen si při výskoku ven zlomila nohu. Policisté ho tento týden obvinili z ublížení na zdraví. Navíc pravděpodobně přijde o řidičský průkaz.
K této, nebýt zranění, lehce komické situaci došlo poté, co si řidič autobusu došel pro svačinu, protože přijel na zastávku dříve a měl tak několik minut k dobru. Jenže nechal běžet motor, otevřené dveře a hlavně nezatáhl ruční brzdu. „Třiačtyřicetiletý muž ze Sušice zastavil s autobusem v obci. Nezabezpečil dostatečně vozidlo proti pohybu a vystoupil z něj. Ve 13.55 hodin se autobus samovolně rozjel směrem dozadu a najel do oplocení u domu,“ řekla Dana Ladmanová z klatovské policie.

Během té krátké chvíle několik cestujích vyskočilo otevřenými dveřmi ven. „Neovladatelný autobus zrychloval a cestující nemohli předpokládat, jak jízda skončí. Museli se rozhodnout rychle, neměli jinou možnost než z autobusu vyskočit,“ konstatovali vyšetřovatelé. Jedna z žen si však při tom zlomila nohu a byla dva měsíce v pracovní neschopnosti.
Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, byla negativní.

Škoda na autobuse, ale i na oplocení byla odhadnuta na 40 tisíc korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.