„Nevěděl jsem, proč mi vezou puk,“ směje se hokejista Slavie David Matějka po premiérovém gólu

Slavia zůstává i po třech zápasech bez bodu, dojem z poslední mače proti Prostějovu (1:3) tak zvedl alespoň výkon čtvrtého útoku. Mladá lajna vstřelila jediný gól domácího celku – konkrétně se o to postaral útočník David Matějka, pro kterého to byla dokonce první soutěžní trefa v sešívaném áčku. „Puk mi pak dovezl Aleš Furch, který na mě křičel, tak jsem nevěděl, jestli jsem neudělal něco špatně,“ usmíval se dvacetiletý střelec.

Proti Prostějovu jste poslal Slavii do vedení svým prvním ligovým góle za A-tým Slavie, jaké byly vaše bezprostřední pocity?
Paráda, taková euforie, jsem za to moc rád. Kluci odvedli před gólem dobrou práci, byl to můj nejsvětlejší moment v zápase, ale raději bych ho vyměnil za tři body.

Při vašem zásahu jste se prosadil v předbrankovém prostoru, následně vám kamarád Aleš Furch přivezl kotouč na památku…
Byl to takový můj klasický gól, sám půl metru před bránou, asi na mě soupeři zapomněli. (smích) Puk mi dovezl Aleš Furch, nejprve na mě křičel, tak jsem nevěděl, jestli jsem neudělal něco špatně, ale jsem mu za to samozřejmě vděčný. (úsměv)

Dostal jste se i do dalších příležitosti a celkově se čtvrté lajně celkem dařilo, viděl jste to podobně?

Neřekl bych, že by se nám vyloženě dařilo, kdyby ano, tak bychom těch branek dali více. Ale ukázali jsme, že když budeme dobře bruslit, aktivně soupeře napadat a hrát nátlakový hokej, tak poté za to můžeme sklízet pomyslné ovoce. Škoda, že se nám to nepovedlo víckrát.

Kromě vás už se proti Prostějovu neprosadil nikdo a Slavia prohrála 1:3, čím to?
Byl to z naší strany smolný zápas, protože jsme nebyli horším týmem. Myslím si, že jsme měli více ze hry, ale hokej se hraje na góly, a ne na počet šancí. Na tom musíme v následujících dnech zapracovat, máme na čem stavět, protože nehrajeme špatně, ale musíme začít proměňovat šance, které si vytvoříme.

Souhlasíte, že zlomovým momentem utkání byla šťastná branka hostů na 1:1 před koncem třetiny?
Vstřelený gól před koncem třetiny je vždy nepříjemný, ale nemyslím si, že by nás tento moment srazil do kolen. Máme dobrého týmového ducha, takže si nemyslím, že by nás toto mělo rozhodit. Nástup do druhé třetiny jsme měli výborný a v prvních pěti minutách druhé části jsme soupeře k ničemu nepustili, ale bohužel jsme to nedokázali přetavit v rozdílovou branku.

Mluvil jste o tom, že hra červenobílých je slušná, ale zatím to kýžené body nepřineslo, co za tím vězí?
Těžko říci, možná bychom se měli více uklidnit, nemyslet na naší situaci a hlavně se zaměřit na koncovku, to by mohl být klíč k tomu, aby se nám začalo dařit a získávat body.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.