Netradiční setkání v Opoli prožili obyvatelé z Bruntálu

Všichni se bavili, sršela skvělá nálada. Hudební, divadelní a výtvarné workshopy vedli profesionálové z Opole z Młodzieżowého Domu Kultury v Opolu.

V rámci projektu Více společného světla se v sobotu 27. 10. 2018 v Opoli uskutečnilo první kulturní setkání polských i českých členů kulturních a divadelních spolků. Program byl nabitý od rána až do večera. Připraveny byly hudební, divadelní a výtvarné workshopy, kterých se účastnili Češi i Poláci společně. Velký úspěch měli lektoři Maria Skiba, Julia Glen a nezapomenutelný Andrzej Skiba, který vedl hudební část. Od nás se účastnili např. Aktivní senioři Bruntálu, divadelní soubor Magnet, taneční skupina Dambra, Las Flaranitas, Stonožka i jednotlivci, kteří se do projektu přihlásili. Odpoledne pak proběhla v rámci kulturní soboty, která je v Opoli tradicí, kulturní vystoupení různých uměleckých souborů z Polska i z Bruntálu. Naše město výborně reprezentovala taneční skupina Dambra, Las Flaranitas a Stonožka, kterým tímto ještě jednou velmi děkujeme. Cílem prvního česko-polského setkání bylo seznámit členy kulturních a divadelních spolků, kteří se společně setkají také v Bruntále 15. – 16. prosince na divadelních workshopech pod vedením režiséra Vladimíra Morávka a lektorů z Brna a zahrají si společně v jeho vánočním představení Betlém.

Projekt „Více společného světla“ je spolufinancován z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko, z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz