Neproměněné výhody zlomily hradeckým hokejistům vaz

Oskarsi, máte za sebou těžkou porážku v Olomouci, jaké bylo utkání z vašeho pohledu?
Myslím, že jsme měli slušný start, dostávali jsme soupeře pod tlak. Šli jsme rychle do vedení, ve druhé třetině jsme pak pokračovali v dobré hře. Měli jsme v ní hodně přesilovek, bohužel jsme je neproměnili. Kdybychom v tu chvíli dali gól, mohl to být úplně jiný zápas.

Na začátku zápasu jste na soupeře vletěli jako tornádo, skoro to vypadalo, že hrajete doma.
Souhlasím, snažili jsme se být rychlí a vnutit jim naši hru. Bohužel ve třetí třetině jsme od toho trochu ustoupili a to nás stálo zápas.

Hanáky jste přestříleli skoro dvojnásobně, co rozhodlo o tom, že jste nedali více gólů?
Je dobře, že jsme měli hodně střel, ale v některých situacích bychom měli možná trochu zaimprovizovat a místo střely volit raději přihrávku, která by nás dostala do lepší příležitosti. Taky je potřeba, aby vždy někdo z nás clonil před bránou.

Opět se vám nepovedlo skórovat z přesilovky, ve druhé třetině jste hráli hned tři za sebou. Byl to klíčový moment utkání?
Určitě to byl rozhodující moment, bylo to neomluvitelné. Musíme začít dávat góly z přesilovek, hrajeme je trochu líně, řekl bych.

Vy jste dal svoji první branku v sezóně, kdy jste se ocitl až před bránou. To není úplně typická pozice pro obránce. Jak se to seběhlo?
Soupeř chtěl vyhodit puk po mantinelu a já jsem ho zachytil. Přihrál jsem Cingimu (Lukáši Cingelovi) a ten mi pas skvěle vrátil na střed kluziště, odkud jsem dal gól.

Povzbudila vás vstřelená branka?
Samozřejmě, každý gól, asistence nebo týmové vítězství vám zvedne sebevědomí. A nejenom mně osobně, ale také celému týmu, gól je vždy důležitý pro všechny.

Máte za sebou téměř třetinu soutěže a stále se držíte v první trojce tabulky, dá se zatím sezóna hodnotit pozitivně?
Nedá se úplně říct, jestli byl zatím průběh sezóny dobrý nebo špatný. V každém zápase pracujeme, jak nejlépe umíme, a odevzdáváme maximum. Někdy se holt všechno nepovede, ale takový už je hokej. Myslím, že určitě máme co zlepšovat a můžeme hrát ještě lépe.

Jaký je teď plán pro následujících pár dní při reprezentační přestávce?
Dva nebo tři dny si teď odpočineme, ale pak už zase začneme trénovat a posilovat, abychom se dostali do dobré formy a připravili se na další zápasy, které přijdou po pauze.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.