Nepovedená druhá třetina stála náchodské Rytíře body

Ve sváteční sobotu 17. listopadu byli diváci v Plechárně svědky souboje dvou týmů, které v loňské sezóně působily v jiné soutěži, než v 1. lize. Loňský účastník Národní ligy Náchod přivítal na domácí palubovce tým, jenž sestoupil z nejvyšší české florbalové soutěže – Florbal Ústí.

Obrovskou šanci ujmout se překvapivého vedení měli Náchodští v samém úvodu zápasu, neboť rozhočí nařídili proti Ústí trestné střílení. S backhandovým pokusem Jana Světlíka si však ústecký brankář Marek Netopilík poradil. A tak to byli hosté, kdo jako první udeřil – v jedenácté minutě se prosadil nejlepší střelec 1. ligy Viktor Kopecký. Vedení však ústeckým nevydrželo dlouho – Náchod vrátil do hry kapitán Jiří Vlček, jenž překonal Netopilíka krásnou dalekonosnou střelou. Hosté sice hráli v první periodě více na míčku, domácí však poctivě bránili a trpělivě vyčkávali na rychlé kontry, ze kterých si vytvářeli brankové příležitosti. Ty však nevyužili a tak svítilo po první třetině na tabuli skóre nerozhodné – 1:1.

Pokud byla první část vyrovnaná, tak o té druhé se to rozhodně říct nedá. Náchodský zmar jakoby předznamenala hned první nebezpečná situace, která skončila brankou. Čečetkovou podklouznutí využil Viktor Kopecký k nebezpečné střele, kterou Brandon Bulis výborně vyrazil, avšak jen k Vítu Pavelkovi, jenž neměl problém dorazit balónek do odkryté branky. A když o dvě a půl minuty později vystihl stejný hráč nepřesnou rozehrávku Náchoda a naservíroval na zlatém podnose Davidu Stummerovi, bylo to již 1:3. Následovala tři vyloučení Náchoda a tři branky v Bulisově síti – a tak jsme se loučili s druhou částí za nepříznivého stavu 1:6.

Před Náchodskými stál těžký úkol – smazat pětigólové manko. Náchodští však začali odmazávat rychle – nejprve David Kocián ze své typické pozice backhandem a posléze Filip Geisler při vlastním oslabení. A když byl ve 49. minutě vyloučen Jakub Kolstrunk, tak už se Ústečtí strachovali. Náchodští však ani přes nepřeberné množství brankových příležitostí klíčovou přesilovku zápasu nevyužili a naopak krátce po návratu Kolstrunka na hřiště inkasovali – po dlouhém výběhu Josefa Nováka a vychytralé střele na bližší tyč, za asistence navrátivšího se Kolstrunka. Náchod otevřel hru, Ústí však na tento moment čekalo a hru do otevřené obrany potrestalo dalšími dvěma góly. Přesilovkový zásah Jonáše Mědílka už na porážce Náchoda nic nezměnil.

Komentář trenéra Ústí Marka Vojty: “Jsme moc rádi za výhru proti zlepšujícímu se soupeři. Zvítězili jsme díky trpělivosti a spolupráci v pásmu, ale backchecking byl náš dnešní prostor ke zlepšení. Musíme pracovat na tom, abychom si poradili s naším očekáváním před začátkem soutěže, které si táhneme pořád s sebou jako černou mrtvou hmotu. Věřím, že dnes jsme z ní zase kousek odhodili za sebe a budeme v tomto zbavování se nepotřebného s pokorou a odvahou pokračovat. Děkuji soupeři za zápas.”

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka: “Zápas rozhodla druhá třetina a individuální chyby, které jsme v ní udělali. V této fázi jsme vypadli ze zápasu a soupeř nás za to potrestal. Ve zbývající části jsme soupeři byli vyrovnaným soupeřem a máme na čem stavět. Budeme pokračovat v práci a budeme zdolávat schod po schodu. Díky soupeři za kvalitní utkání a přeji mu šťastnou cestu domů. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří nás podporují v každém zápase.”

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD – FLORBAL ÚSTÍ 4:9 ( 1:1 , 0:5 , 3:3 )

Branky Náchoda: Vlček, Kocián, Geisler, Mědílek. Střely na branku: 32:25. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 119. Hráč utkání: Jiří Vlček.