Nepomucká MHD pojede i v sobotu

S začátkem prázdnin dochází ve veřejné dopravně v Nepomuku k několika významným novinkám. Na základě dlouhodobé iniciativy města Nepomuk, zejména pak místostarosty Pavla Kroupy, došlo od 1. července 2018 k úpravě jízdního řádu autobusových linek na trase Nepomuk, železniční stanice – Nepomuk, město. Nově přibylo dvanáct spojů na lince 450607. Ve všední dny bude jezdit autobus i na rychlík a od rychlíku v 18:05. Hlavní změna se ovšem odehraje o víkendu, kdy v sobotu budou jezdit z nádraží do města autobusy od 8:35 do 16:35 v každou sudou hodinu třicátou pátou minutu a budou tak navazovat na rychlíky od Plzně. Z náměstí k nádraží naopak pojedou autobusy od 7:15 do 15:15 v každou lichou hodinu patnáctou minutu a na nádraží na ně bude naváže rychlík na Plzeň.
Změna by měla přispět ke zlepšení dopravního spojení pro místní z obou části města, ale též zatraktivnit cestu veřejnou dopravou do Nepomuka pro návštěvníky. Pokud se novinka osvědčí, mohly by od příštího roku přibýt i spoje v neděli.

Území Nepomucka se také od 1.7. 2018 stává integrální součástí systému Integrované dopravy Plzeňska (IDP) – zónou 063. Nově tedy bude možné jezdit vlakem a autobusem po Nepomuku a okolí, stejně jako po dalších místech Plzeňského kraje, na předplacenou jízdenku, například prostřednictvím Plzeňské karty. Měsíční předplatné na jízdu po Nepomucku stojí 340 Kč pro dospělé, 170 kč pro seniory a pouhých 85 Kč pro děti. Měsíční jízdenka do Plzně 1472,- / 736,- / 368,-. Výdej Plzeňské karty zajišťuje již od začátku roku místní Kulturní a informační středisko.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak