Neohleduplný řidič srazil seniora na kole

S příchodem teplého počasí přibývá na našich silnicích i cyklistů. Bohužel spousta řidičů spěchá a ve snaze cyklistu co nejdříve předjet nebezpečně riskují. Tak tomu bylo i v pátek 27. dubna odpoledne mezi Šaraticemi a Otnicemi. Šofér za volantem Renaultu Master chtěl předjet cyklistu i přesto, že před sebou neměl dostatečný rozhled. A protože musel zareagovat na protijedoucí vozidlo, narazil do cyklisty a srazil ho z jízdního kola. Staršího cyklistu, který nebyl schopen dechové zkoušky, převezla rychlá záchranná služba do brněnské nemocnice. Čtyřicetiletý hazardér měl výsledek dechové zkoušky negativní. Senior jedoucí na kole měl naštěstí, i přesto že mu to zákon neukládá, na hlavě cyklistickou přilbu. Nehodou se zabývají vyškovští dopravní policisté.

Počítejte s cyklisty na silnicích a při jejich předjíždění si ověřte, že máte dostatečný rozhled k bezpečnému předjetí. Někdy se vyplatí pár vteřin počkat! Spěch za volantem je velmi nebezpečný!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.