Search
Close this search box.

Neohleduplný řidič srazil seniora na kole

S příchodem teplého počasí přibývá na našich silnicích i cyklistů. Bohužel spousta řidičů spěchá a ve snaze cyklistu co nejdříve předjet nebezpečně riskují. Tak tomu bylo i v pátek 27. dubna odpoledne mezi Šaraticemi a Otnicemi. Šofér za volantem Renaultu Master chtěl předjet cyklistu i přesto, že před sebou neměl dostatečný rozhled. A protože musel zareagovat na protijedoucí vozidlo, narazil do cyklisty a srazil ho z jízdního kola. Staršího cyklistu, který nebyl schopen dechové zkoušky, převezla rychlá záchranná služba do brněnské nemocnice. Čtyřicetiletý hazardér měl výsledek dechové zkoušky negativní. Senior jedoucí na kole měl naštěstí, i přesto že mu to zákon neukládá, na hlavě cyklistickou přilbu. Nehodou se zabývají vyškovští dopravní policisté.

Počítejte s cyklisty na silnicích a při jejich předjíždění si ověřte, že máte dostatečný rozhled k bezpečnému předjetí. Někdy se vyplatí pár vteřin počkat! Spěch za volantem je velmi nebezpečný!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient