Search
Close this search box.

Nenechavec uloupil v bytě nářadí

Ve středu 14. března v ranních hodinách využil dosud neznámý pachatel příležitosti a vloupal se na balkon panelového domu na Hrádecku. Balkon jednoho z přízemních bytů panelového domu byl sice opatřen zabezpečovacím zařízením, ale to pachatele neodradilo, aby se pro věci nalézající se v jeho prostorách vydal. Otevřením zasklených dveří balkonu, které zřejmě nepozorností majitele nebyly plně zabezpečeny, se lapka dostal až k uskladněným věcem. Během krátké doby tak odcizil velké množství nářadí uložené v plastových boxech. Majitelům bytu tak dosud neznámý nenechavec způsobil škodu ve výši 20 tisíc korun.

Policisté z obvodního oddělení bezprostředně po oznámení zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a krádeže, za což pachateli v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dva roky.

I přesto, že případy vloupání do bytů a rodinných domů v roce 2017 oproti roku 2016 poklesly o 21, i tak jich policisté v Libereckém kraji v uplynulém roce vyšetřovali 192. Do bytů se pachatelé vloupali v 62 případech, ve zbylých 130 pak do rodinných domů.
Vypátrání pachatelů je mnohdy velmi zdlouhavá a velmi precizní práce, která ani přes veškeré úsilí, jež policisté do případu vloží, nevede k pachatelovu dopadení. I tak se policistům podařilo objasnit třetinu skutků.

Za poklesem tohoto druhu kriminality stojí nejen práce policistů a prevence, ale také vyšší životní úroveň lidí, související s dostupným pořízením zabezpečovacích prvků do domů a bytů. Neméně důležitým hlediskem je určité zvyšující se povědomí a orientace majitelů či nájemníků domů a bytů v preventivních opatřeních ve vztahu ke vloupáním.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient