Search
Close this search box.

Nenapravitelný lapka se pokusil odnést z obchodu láhev alkoholu v kalhotách

Ve čtvrtek 9. srpna kolem 18. hodiny vešel do prodejny v centru Liberce 30letý recidivista. Ačkoli již byl v minulosti rozsudkem Okresního soudu za majetkovou trestnou činnost potrestán, dopustil se jí znovu.

Po chvilce pátrání po vhodném produktu zaujala mladého muže lahev alkoholu. Myslivecký „truňk“ během několika chvilek změnil místo svého dosavadního působiště a bleskovým manévrem skončil v recidivistových kalhotách.

Zastrkávání objemné lahve pod oděv však již sledovali pracovníci ostrahy. Jak bedliví ochránci majetku prodejny předpokládali, tak se také stalo. Muž z Lounska neměl v úmyslu za alkohol zaplatit a pokusil se místo činu kvapem opustit. Marně. Muž pouze prošel pokladnami, ale ven z obchodu se již nedostal. Ostrahou zadrženého muže si převzali na místo přivolaní policisté, kteří zjistili, že se jedná o nenapravitelného lapku.

Zboží v hodnotě bezmála 300 korun se nepoškozené vrátilo zpět na pult obchodu a recidivista v doprovodu mužů zákona putoval na služebnu obvodního oddělení. Zde si ve zkráceném přípravném trestním řízení vyslechl sdělení podezření z přečinu krádež, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient