Search
Close this search box.

Nenápadný Prostějov je nejpříjemnějším překvapením první hokejové ligy

Jihlava už má v čele druhé hokejové ligy šestibodový náskok. Došla k němu i díky včerejší výhře v Přerově, který naopak po skvělém začátku v posledních deseti kolech sedmkrát prohrál a vypadl z první půlky tabulky. „Hráli jsme zodpovědný a poctivý hokej, vytvořili si velkou řadu střeleckých i brankových příležitostí. Bohužel, proměňování šancí je taková malá katastrofa. Jihlava podle mě ukázala, proč celou soutěž vede. Je to vyzrálé mužstvo, které dokázalo využít sebemenších našich chyb k zaútočení,“ podotkl přerovský kouč Kamil Přecechtěl.

Asi nejvíce nenápadným mužstvem letošního ročníku 1. hokejové ligy, o kterém se skoro vůbec nemluví, je Prostějov. A ejhle, Jestřábi, jak si říká tento tým, jsou třetí. A zaslouženě, protože včera porazili letos silný Vsetín. „Ze začátku byl soupeř lepší, ale myslím si, že pak se hra vyrovnala. Ve druhé třetině jsme měli více ze hry a ve třetí třetině se nám podařilo odskočit na rozdíl tří branek. Soupeř pak zjednodušil hru a my jsme svou bojovností dovedli utkání do vítězného konce. Hráčům děkuji za obětavý výkon,“ byl po zápase spokojený prostějovský lodivod Jiří Vykoukal.

V zápase čtvrtých Českých Budějovic s Benátkami bylo k vidění spousta branek a navíc dva hattricky. Střelci se činili především v posledních šesti minutách třetí třetiny a to obzvlášť ti domácí, kteří si tak zajistili aspoň prodloužení a následné samostatné nájezdy, které jim vyšly lépe. „Mančaft chválím za to, že za stavu 3:5 kluci nesložili zbraně, bojovali do posledních okamžiků a nakonec vyhráli na nájezdy. Zbytek hodnocení, týkající se týmu a individuálních výkonů, si nechám do kabiny. Při pohledu na poslední čtyři výsledky Benátek jsme věděli, že nás nečeká jednoduchý soupeř, vždyť jejich hráči bojují o flek v sestavě Liberce,“ řekl českobudějovický trenér Václav Prospal.

Kadaň sice už pravděpodobně nezasáhne do bojů play-off, to ale neznamená, že by sezonu odpískala. V posledním utkání se jí povedlo doma porazit nováčka z Poruby. „Výborné tři body. Nebylo to vůbec lehké utkání. Celý zápas jsme podle mého názoru měli trochu víc ze hry. Kdybychom proměnili vícero šancí, tak by bylo klání rozhodnuté dříve. Porubě se podařilo vsítit branky po našich hrubých chybách a odraženém puku. Chtěl bych pochválit brankáře za vynikající výkon, jelikož většinu šancí hostujících hráčů pokryl. Budeme se snažit, abychom výkony zlepšovali, a tím přilákali i více fanoušků na kadaňský stadion,“ podotkl kadaňský kouč Roland Wágner.

Kdyby se povedlo Havířovu doma porazit Litoměřice, mohl se přiblížit vedoucí čtyřce. Avšak prohrál a právě severočeský tým se na něj dotáhl.

Ústí nad Labem opět ukázalo, jak je marné. Doma prohrálo a navíc nedalo ani gól…

Výsledky 31. kola první hokejové Chance ligy:

České Budějovice – Benátky nad Jizerou 7:6 po sam. nájezdech (1:1, 2:3, 3:2)
Branky: 24., 30. a 60. Plášil, 6. a 54. Pýcha, 57. Šimánek, rozhodující sam. nájezd Karabáček – 33., 40. a 50. Ordoš, 10. M. Zachar, 28. Jeník, 58. Kolmann. Rozhodčí: Čech, Pilný – Zídek, Pechánek. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. Diváci: 4618.

Havířov – Litoměřice 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 12. F. Seman – 20. Jícha, 27. J. Kloz. Rozhodčí: Šutara, Obádal – Lukš, Konvička. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 974. Ústí nad Labem – Třebíč 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) Branky: 3. Süss, 57. Szathmáry. Rozhodčí: Vokřál, Veselý – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:4, navíc Jánský (Ústí nad Labem) 10 min. Bez využití. Diváci: 426.

Kadaň – Poruba 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 7. Tupý, 32. Klíma, 40. J. Holý – 16. Guman, 44. Hudeček. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 5:6, navíc Novák, Šulek – Matějíček všichni 10 min. Využití: 1:0.

Prostějov – Vsetín 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 21. Žálčík, 39. Starý, 46. J. Zdráhal, 48. Karpov – 25. Jonák, 56. Vítek. Rozhodčí: Kopeček, Cabák – Dohnal, Komínek. Vyloučení: 5:9, navíc Karafiát (Vsetín) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 2048.

Přerov – Jihlava 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 10. M. Kratochvíl, 26. Zbořil – 6. Skořepa, 23. Čachotský, 34. Anděl, 48. Werbik. Rozhodčí: Kopeček, Cabák – Dohnal, Komínek. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.

Ústí nad Labem – Třebíč 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Süss (Vl. Brož, V. Čejka), 57. Szathmáry (Raška, Vodný). Rozhodčí: Vokřál, Veselý – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:4, navíc Jánský (UNL) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 426.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient