Nemocniční lékárna v Hořovicích přiblíží veřejnosti práci lékárníků

Lékárna Nemocnice Hořovice pokračuje v tradici zapojování se do každoroční akce České lékárnické komory – Den lékáren, který letos připadá na čtvrtek 21. června. Cílem letošního dne je přiblížit profesi lékárníka veřejnosti. Při této příležitosti se můžete přijít do hořovické nemocniční lékárny přesvědčit o nezastupitelnosti lékárníků v systému zdravotní péče.

„Málokdo očekává od svého lékárníka víc, než výdej svého léku a informaci, zda jej užívat před jídlem či po. Každý lékárník je přitom odborníkem na léky a jako takový dobře ví, co se s léčivy v těle děje. Může odhalit lékové interakce, možné příčiny některých nežádoucích jevů spojených s užíváním daného léčiva, doladit s pacientem načasování a management jeho farmakoterapie a poradit stran prevence či doplňkové léčby a režimů,“ říká Mgr. Tomáš Veverka, vedoucí hořovické nemocniční lékárny.

Povolání lékárníka je spojeno s velkou mírou zodpovědnosti. Znalost léků a jejich správného užívání musí být opravdu precizní, proto také budoucí magistři studují pět let na vysoké škole. „Pokud užíváte hodně léčiv a chcete se ujistit o správnosti stran interakcí, máte nějaké problémy s vaší terapií, či se chcete poradit stran prevence, přijďte si k nám domluvit konzultaci a to nejen v rámci Dni lékáren,“ konstatuje Mgr. Marie Janatová, která zodpovídá za konzultační činnost s klienty hořovické lékárny.

Další akce, která v současné době probíhá v lékárnách, je sbírka pro varhany svatovítské katedrály. Hořovická lékárna se též zapojila do tohoto celonárodního projektu. „Lékárny, které se k projektu přihlásily, obdržely „svatovítskou“ kasičku. Je ve tvaru válce vysokého 250mm o průměru 110mm a je polepena vyobrazením katedrálové rozety se symbolem sbírky. Zapečetěnou ji lékárna odevzdá při ukončení sbírky, která je naplánovaná přibližně na dobu 1 roku. V naší lékárně je umístěna u táry volného prodeje, kde může kdokoliv přispět,“ dodává Mgr. Tomáš Veverka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.