Search
Close this search box.

Nemocniční lékárna v Hořovicích přiblíží veřejnosti práci lékárníků

Lékárna Nemocnice Hořovice pokračuje v tradici zapojování se do každoroční akce České lékárnické komory – Den lékáren, který letos připadá na čtvrtek 21. června. Cílem letošního dne je přiblížit profesi lékárníka veřejnosti. Při této příležitosti se můžete přijít do hořovické nemocniční lékárny přesvědčit o nezastupitelnosti lékárníků v systému zdravotní péče.

„Málokdo očekává od svého lékárníka víc, než výdej svého léku a informaci, zda jej užívat před jídlem či po. Každý lékárník je přitom odborníkem na léky a jako takový dobře ví, co se s léčivy v těle děje. Může odhalit lékové interakce, možné příčiny některých nežádoucích jevů spojených s užíváním daného léčiva, doladit s pacientem načasování a management jeho farmakoterapie a poradit stran prevence či doplňkové léčby a režimů,“ říká Mgr. Tomáš Veverka, vedoucí hořovické nemocniční lékárny.

Povolání lékárníka je spojeno s velkou mírou zodpovědnosti. Znalost léků a jejich správného užívání musí být opravdu precizní, proto také budoucí magistři studují pět let na vysoké škole. „Pokud užíváte hodně léčiv a chcete se ujistit o správnosti stran interakcí, máte nějaké problémy s vaší terapií, či se chcete poradit stran prevence, přijďte si k nám domluvit konzultaci a to nejen v rámci Dni lékáren,“ konstatuje Mgr. Marie Janatová, která zodpovídá za konzultační činnost s klienty hořovické lékárny.

Další akce, která v současné době probíhá v lékárnách, je sbírka pro varhany svatovítské katedrály. Hořovická lékárna se též zapojila do tohoto celonárodního projektu. „Lékárny, které se k projektu přihlásily, obdržely „svatovítskou“ kasičku. Je ve tvaru válce vysokého 250mm o průměru 110mm a je polepena vyobrazením katedrálové rozety se symbolem sbírky. Zapečetěnou ji lékárna odevzdá při ukončení sbírky, která je naplánovaná přibližně na dobu 1 roku. V naší lékárně je umístěna u táry volného prodeje, kde může kdokoliv přispět,“ dodává Mgr. Tomáš Veverka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient