Search
Close this search box.

Nemocnice ve Strakonicích otevřela nové gastroenterologické centrum

Novým Gastroenterologickým centrem disponuje Nemocnice Strakonice. Zprovozněno bylo v přízemí interního pavilonu, v prostorách, které dříve využívala hemodialyzační stanice.

„Gastroenterologie je jednou z hlavních činností naší nemocnice. Jejími ambulancemi v interním pavilonu projde ročně kolem 6,5 tisíce pacientů, tým lékařů a sester provede ročně kolem 35 tisíc medicinských výkonů. Právě narůstající počet pacientů byl důvodem, že ve stávajících prostorách již nebylo poskytování léčebné a diagnostické péče vhodné, proto bylo zhruba před rokem a půl rozhodnuto o přestěhování Gastroenterologického centra do přízemí interního pavilonu,“ vysvětluje ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Celkové náklady na přestavbu a vybavení novou technikou činily 25 milionů korun. „Z toho 21 milionů nemocnice využila z Evropských fondů s významným kofinancováním Jihočeským krajem,“ vyčísluje Fiala.

Kromě standartních výkonů ultrazvukových, gastroskopických a kolonoskopických mají nyní pacienti k dispozici přímo na tomto centru endosonografii, cholangiopancreaticoscopii, laser-terapii a speciální přístroje ke stavění akutního krvácení do trávicí trubice. Současně je velikou výhodou centra přítomnost vlastního speciálního rentgenového zařízení s vysokou rozlišovací schopností, které je využíváno především k vyšetření a léčbě žlučových cest a slinivky břišní.

Nové Gastroenterologické centrum pochválila hejtmanka Ivana Stráská, která se jeho otevření zúčastnila. „Musím konstatovat, že se jedná o oddělení naprosto špičkové úrovně. A vyrovná se obdobným oddělením v jiných špičkových nemocnicích v republice,“ uvedla.

Na gastroenterologickém centru pracuje šest lékařů, pět sester, jedna sanitářka a jedna administrativní pracovnice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient