Search
Close this search box.

Nemocnice ve Frýdku-Místku získala darem endoskopické vybavení pro Beskydské gastrocentrum

Nové endoskopické vybavení do jednoho endoskopického sálu v prostorách Beskydského gastrocentra získala nemocnice ve Frýdku-Místku jako dar od Nadačního fondu Subventio, jehož posláním je podpora rozvoje zdravotní péče v České republice.

Nemocnice ve Frýdku-Místku tak má nově k dispozici moderní endoskopický systém, který umožňuje lékaři přesnou diagnostiku i terapii při zachování minimálně invazivního přístupu. Systém je mimo jiné vybaven tzv. úzkopásmovým zobrazením, jenž je významné pro přesnou a včasnou diagnostiku nádorových onemocnění v oblasti trávicí trubice.

„Časná diagnostika a případná endoskopická léčba nádorových onemocnění trávicího traktu je v současnosti klíčová pro osudy pacientů s těmito chorobami,“ uvedl Petr Vítek, primář Beskydského gastrocentra. „Nové vybavení nám pomůže dále zlepšit kvalitu našich endoskopických výkonů,“ dodal primář Vítek.

Celková hodnota daru přesahuje 1,2 milionu korun a zakoupen byl z příspěvků firem i fyzických osob z celé republiky. Projekt nemocnice ve Frýdku-Místku byl vybrán odbornou komisí Nadačního fondu Subventio z několika desítek dalších žádostí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient