Nemocnice v Přerově má na ARU nové přístroje za více než 4 miliony korun

Nové přístroje za 4,25 milionu nakoupila Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pro své oddělení anesteziologie a resuscitace (ARO). Nové vybavení již v těchto dnech pomáhá pacientům i zdravotnickému personálu na operačních sálech i na lůžkovém oddělení.

„Na operační sál jsme pořídili nový moderní anesteziologický přístroj od firmy GE, který vylepší stávající vybavení. Další novinkou je videolaryngoskop používaný při intubacích pacienta, tedy při obtížném zajištění dýchacích cest, a dále pak vyhřívací podušky pod pacienty. Ty se používají při časově náročnějších operacích,“ prozrazuje MUDr. Zdeněk Plhal, primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Přerov.

Lůžkové oddělení se pak nově může pyšnit pěti dýchacími přístroji od firmy Dreger, které jsou považovány za špičky v oboru. Tyto plicní ventilátory jsou využívány u pacientů, kteří potřebují dechovou podporu. Investiční balík pak uzavírají dvě nová lůžka pro lepší polohování pacientů.

„Nakoupené vybavení představuje důležitý krok pro poskytování kvalitní a bezpečné zdravotní péče v naší nemocnici,“ dodal MUDr. Zdeněk Plhal.

Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Přerov má v současnosti pět resuscitačních lůžek, z toho dvě lůžka v samostatných boxech. Na ARO jsou přijímáni nemocní po neodkladné resuscitaci v terénu nebo v nemocnici a pacienti bezprostředně ohrožení na životě, například v bezvědomí, při selhání krevního oběhu nebo dýchání, při intoxikaci.

Zdejší lékaři zabezpečují také anestezii na dalších odděleních nemocnice – na chirurgickém, gynekologicko-porodnickém, očním, ORL, urologickém i ortopedickém. Mimo to pak poskytují například také pomoc při neodkladné resuscitaci v nemocnici, při akutní a chronické bolesti či při podávání analgezie při porodech.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.