Nemocnice v Plzni obměňuje lůžka na svých klinikách

Plzeňská fakultní nemocnice obměňuje lůžka na svých klinikách a odděleních na základě projektu Obnova a modernizace lůžkového fondu návazné péče, které čerpala z dotace Evropské unie a ze státního rozpočtu v rámci Integrovaného regionálního operačního fondu.

Celkem 912 nových lůžek zpříjemní hospitalizaci mnoha pacientům v borském i lochotínském areálu. Nové polohovací postele jsou elektricky ovládané, komfort doplňují speciální matrace proti proleženinám. Cílem je postupně modernizovat všechna lůžka nemocnice tak, aby na všech klinikách i odděleních již byla lůžka polohovatelná. Nákup polohovacích postelí, matrací a nočních stolků stál téměř 57 milionů korun, tato částka je vyvážena jejich schopností stát se technologickým pomocníkem ošetřujícího personálu a přívětivějším prostorem pobytu pacientů, znamená to významný posun ve zvyšování kvality péče o pacienty, bezpečí a také snížení rizika možného úrazu. Lůžka jsou vhodná pro pacienty s hmotností až do 250 kilogramů.

Pacientů s hmotností nad 200 kilogramů přibývá a bylo nutné mít na oddělení tato lůžka. U těchto nových lůžek je možnost prodloužení celé ložné plochy lůžka, čímž řeší i komfort pro pacienty s výškou do 205 cm. Každý pacient si může díky ovladači sám polohovat jednotlivé ložné plochy (pod hlavou a pod dolními končetinami do různých úhlů) a také nastavit výšku lůžka (není potřeba schůdků). Díky novému pacientskému stolku se sklopnou jídelní deskou se zjednodušilo podávání jídla nebo nápojů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak