Nemocnice Hořovice získala akreditaci pro přípravu porodních asistentek

Ministerstvo zdravotnictví vyhovělo naší žádosti o udělení akreditace k uskutečňování praktického vyučování v akreditovaných zdravotnických bakalářských oborech pro přípravu porodních asistentek.

„Jsme velmi potěšeni, že nám ministerstvo akreditaci udělilo,“ chválí přístup ministerstva k žádosti Blanka Červenková, hlavní sestra nemocnice. „Studentky bakalářského oboru Porodní asistentka mohou u nás nyní vykonávat povinnou odbornou praxi. Nabízíme získání nových dovedností a znalostí v oboru v krásném moderním prostředí všech oddělení, v kterých se lze na pozici porodní asistentky uplatnit. Výhodou v naší nemocnici je komplexnost péče, která se nabízí budoucím maminkám a tím i možnost pro budoucí porodní asistentky projít si celou škálou odbornosti,“ objasňuje hlavní sestra.

Porodní asistentky si osvojí základní dovednosti v péči o ženu s fyziologickým, rizikovým a patologickým průběhem těhotenství, rodičku, šestinedělku a gynekologicky nemocnou ženu, seznámí se se zdravotnickou dokumentací a aplikují teoretické poznatky v praxi. Praxi budou vykonávat na gynekologickém oddělení, které nabízí 32 lůžek, v porodnici, která se svými 1738 porody v loňském roce patří mezi největší porodnici ve Středočeském kraji. Seznámí se s péčí o novorozence na oddělení neonatologie, které je zároveň perinatologickým centrem intermediární péče pro děti narozené od 31. týdne těhotenství.

Nemocnice Hořovice již obdržela v letošním roce udělení akreditace pro vzdělávání sanitářů. První sanitářský kurz je již ve své polovině a účastní se ho nyní osm osob.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.