Search
Close this search box.

Nemocnice České Budějovice opět zaznamenala úspěch v celorepublikovém prestižním projektu Nemocnice ČR

Nemocnice České Budějovice, a.s. se stala absolutním vítězem hodnocení finanční kondice v celostátní anketě Nejlepší nemocnice ČR v roce 2018.

Celostátní projekt „Nemocnice ČR 2018“ byl realizován v období od 1. února do 31. srpna a bylo do něj zapojeno 155 nemocnic s akutními lůžky z celé České republiky. Cílem je sestavit žebříček nemocnic dle jejich finanční kondice, míry bezpečnosti a také spokojenosti ambulantních, hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců.

Finanční zdraví nemocnic bylo hodnoceno z veřejně dostupných údajů – tj. účetní závěrky v případě nemocnic – obchodních společností a z veřejně dostupných účetních závěrek a dotazování u ostatních subjektů. Pro posouzení finančního zdraví byly aplikovány jednotné poměrové ukazatele a jednotné váhy pro obě skupiny nemocnic, kterými jsou nemocnice obecné, nemocnice fakultní a přímo řízené. Celkem bylo finanční zdraví hodnoceno u 86 nemocnic. Celkový majetek (aktiva) hodnocených nemocnic činí 146 miliard Kč (veřejný dluh ČR činí cca 1 752 miliard Kč) a na tržbách téměř 131 miliard Kč (tvořících 2,59 % HDP ČR) za rok 2017.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient