Některé hořické ulice mají zcela nový povrch

Díky stabilnímu počasí bez větších teplotních i klimatických výkyvů pokračují i v průběhu pokročilého podzimu rekonstrukční práce v hořických ulicích. Nového povrchu se dočkala část Otakarovy ulice a spojnice do chatové osady na Dachovech, vyspravení pak severní část Harantovy ulice. Intenzivně se maká také v Malátovce.

Nový kvalitní asfaltový povrch má Otakarovka po křižovatku s ulicí Štafovou. Severně, do vrchu tam teď probíhají dennodenní práce na výměně podloží a pokládce vedení před navážkou štěrku a následnou pokládkou asfaltového koberce. Ve spodní části Otakarovy ulice se dokončují chodníky a upravuje terén podél komunikace.

Vyasfaltována byla také rozbitá spojovací komunikace za restaurací Dachova vedoucí do chatové osady. V Malátově ulici je dokončen severní chodník, položeno plynovodní potrubí a dále pokračují práce na osazování silničních obrub v jižní a východní části. Připraveno je podloží pod pojízdný chodník v jižní části.

V severní části Harantovy ulice byla vytěženým, ale ještě použitelným materiálem z podloží Otakarovky částečně opravena nejvíce poškozená část cesty vedoucí k zahradám.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.