Několikrát trestaní recidivisté opět kradli

Návrat za mříže hrozí 28letému muži a jeho o rok mladší přítelkyni, kteří se na Teplicku dopustili majetkové trestné činnosti. V minulosti šestkrát odsouzená žena je podezřelá, že začátkem června překonala plot u rodinného domu v Proboštově, kde chtěla něco ukrást, nemovitost byla ale zamčená a navíc ji vyhnal pes. Vnikla proto na sousední pozemek, kde vešla do nezamčeného domu, na chodbě pak odcizila z odložené kabelky dámskou peněženku s doklady a menší finanční hotovostí.

Další krádeže se dvojice dopustila společně, koncem května vnikli v nočních hodinách do objektu duchcovské nemocnice, kde v minulosti sedmkrát odsouzený muž odcizil v sesterně peněženku s pěti tisíci, doklady a platební kartou. Žena mezitím prohlížela pokoje pacientů, poškozené ženě odcizila z nočního stolku mobilní telefon. Mobil následně prodali a pomocí odcizené platební karty provedli několik bezhotovostních plateb za nákupy. Oba recidivisté byli v uplynulých dnech obviněni z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, v případě uznání viny je může soudce poslat zpátky do vězení až na tři roky.
Na konec článku:

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak