Největší českou plaveckou nadějí je Američanka

České plavání potvrdilo na mistrovství Evropy ve skotském Glasgow, které před pár dny skončilo, že máme daleko jak do evropské špičky, tak do plaveckého suterénu starého kontinentu. Zkrátka zlatý (ale bez zlata a jiných medailí…) střed.

Přinášíme vám žebříček pěti našich plavců podle toho, jak se jim na ME dařilo.

1. Jan Micka – tento 23letý závodník si vyplaval tři finále, což je skvělý výsledek. Na 400 m volný způsob byl šestý, na patnáctistovce ve stejné disciplíně doplaval na osmé příčce. Nejcennějšího umístění dosáhl na 800m v.z., kde dohmátl na páté místo. Na minulém evropském šampionátu byl v poslední zmiňované disciplíně ještě o příčku lepší. Takže Micka potvrdil svou příslušnost k evropském širší špičce.
Co se týká MS či OH, zde byl nejlépe na 23. respektive 12. místě. Což přece jenom vypovídá o tom, že na svět ještě trochu ztrácí. Ale při svém věku by jednou mohl alespoň to finálové umístění dosáhnout.

2. Simona Baumrtová – to rodačka z Chomutova už má zkušenosti ze světového finále, v roce 2012 byla dokonce na třetím místě. V posledních letech ale přece jenom trochu vyklidila pozice. Na poslední olympiádě skončila na 17. a 23. místě. I na světových šampionátech se naposledy nedostala ani do první desítky. Na právě skončeném ME v Glasgowě byla nejlépe na sedmém místě na trati 50 metrů znak. Na dvojnásobné trati skončila desátá. A na 200m znak byla na smůlovatém devátém místě.

3. Alena Benešová – dálková plavkyně si trochu překvapivě doplavala pro šesté místo na pěti kilometrech. Je to pro ní životní úspěch. Na 10. kilometrech pak skončila sedmnáctá.

4. Barbora Závadová – 25letá plavkyně se účastní velkých závodů už deset let. Na olympiádě byla čtrnáctá a patnáctá a z MS už má několik finálových umístění. Velkou medaili má z ME z roku 2012, kdy byla třetí na 400m polohový závod.
Takže stejně jako Baumrtová ani ona nemůže být spokojená s výsledky, kteých dosáhla ve Skotsku: 12.- 400m pol. závod a 10. – 200m p. z.

5. Anika Apostalon – tato 23 letá závodnice sice nedosáhla v Glasgow žádného finálové umístění, ale určitě má před sebou budoucnost. Dříve závodila za USA, od letoška už za Českou republiku. Její maminka pochází z Vlašimi, ale Anika se narodila v Americe. Svazovým plaveckým funkcionářům se povedlo na poslední chvíli dotáhnout do konce snahu, aby nás mohla reprezentovat na ME. Na příští šampionáty už to bude v tomto ohledu klidnější, pojede na mistrovství (Evropy či světa) bez nervů a zpátky třeba s medailemi. Určitě stojí za to jí sledovat a zapamatovat si toto jméno.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak