Search
Close this search box.

Nejlepším znojemským fotbalistou roku 2018 je Martin Šindelář

Reprezentační přestávku využili florbalisté TJ Znojmo LAUFEN CZ, aby uspořádali v pátek svůj tradiční Florbalový večírek s vyhlašováním nejlepších sportovců roku. V nejprestižnější mužské kategorii získal titul florbalista roku Martin Šindelář před Tomášem Kucharičem a Martinem Pánkem.

Osmý ročník společenské akce moderoval podobně jako v předchozích letech sám prezident klubu Bedřich Daberger. Jak je v jeho případě zvykem, bylo to s jeho pověstnou nonšalancí a vpravdě profesionálním projevem, který by mu mohli školení moderátoři závidět.

Bedřich Daberger ocenil v úvodu podporu města i sportovní úspěchy florbalistů. „Znojmo je město, které podporuje sport a s ním i florbal a velkou měrou se tak podílí na sportování mládeže a na výsledcích, které znojemští zástupci dosahují. Velice rád z pozice předsedy oddílu mohu konstatovat, že uplynulá sezona byla opět vydařená. K největším sportovním úspěchům patří výhra v play down nad Bulldogs Brno a tím udržení se v Tipsport Superlize, kde je jediné město naší velikosti Česká Lípa a ještě Otrokovice, ale ty jsou v blízkosti Zlína, ostatní jsou města krajská a 4 týmy jsou z Prahy. Dalším obrovským úspěchem je účast a umístění našich florbalistů na Unite World Games 2018 v Klagenfurtu, olympiádě mládeže, kde v atmosféře podobné dospělácké olympiádě naši florbalisté získali 4 medaile – U13 zlato a bronz, U15 zlato a U 17 bronz,“ uvedl Bedřich Daberger.

Ten za další výrazný úspěch označil i nominaci třech hráčů znojemského áčka Daniela Krejčíře, Martina Pánka a Martina Šindeláře na akademické MS v polské Lodži, kde česká reprezentace získala zlato!

Oddíl florbalu se v současnosti stará o více než 350 dětí v různých týmech a připravuje pro ně kromě samotného tréninku a zápasů mnoho dalších zajímavých akcí jako jsou florbalové kempy, pobyty u moře v Itálii, turnaje mimo jejich dané soutěže a další. I nadále funguje florbalová akademie pro talentované florbalisty, kteří trénují v ranních hodinách a kromě florbalu se zabývají i ostatními sporty a sportovními činnostmi. Oddíl spolupracuje se Základní školou Mládeže a i díky této spolupráci v loňském roce i letos postoupili žáci této školy mezi nejlepší florbalové školy z celé České republiky. „Ovšem všech těchto úspěchů a aktivit by se nedalo dosáhnout bez finanční podpory jednak ze strany státu a jak už jsem v úvodu zmínil obrovsky důležitá je podpora města Znojma, bez které by oddíl nebyl na takové výši ani kvalitou ani kvantitou. Důležití jsou samozřejmě i podporovatelé, kteří finančně pomáhají našemu sportu, a to jsou firmy LAUFEN CZ, Agrospol Hrádek, Profigips, Fachkas, Znojemské pivo, výrobci vinných pochutin Lahofer, Ampelos, Mastra Šimoník a mnoho dalších. Ovšem je potřeba připomenout i další důležitý faktor úspěšného sportování mládeže a tím jsou rodiče, kteří vedou svoje děti ke sportu a kolikrát je i za cenu svých osobních ústupků podporují v akcích, které pro ně připravujeme,“ dodal Bedřich Daberger.

Samotné vyhlašování pak u mládeže probíhalo pro každý věkový ročník samostatně a vždy byli vyhlášeni tři mladí sportovci bez rozdílu pořadí.

V juniorské a mužské kategorii se pak už vyhlašovali tři nejúspěšnější tak, jak bývá v anketách zvykem i s pořadím. Titulem florbalisty roku se může od pátečního večera pyšnit Martin Šindelář, juniorům kraloval Zdeněk Frank.

Výsledky

Roč. 2009:
Jakub Žižka, Matyáš Reich, Samira Hrůzová.

Roč. 2008:
Michal Navrátil, David Veselý, Lucie Prokůpková.

Roč. 2007:
Adam Kylián, Damián Jelínek, Natálie Plánková.

Roč. 2006:
Martin Vavřina, Daniel Málek, Lucie Baldreichová.

Roč. 2005:
Jakub Čech, Tadeáš Hoch, Lucie Oujezdská.

Roč. 2004:
Martin Král, Radek Pechura, Eliška Nesnídalová

Roč. 2003:
Štěpán Blažek, Lukáš Černý, Eliška Willmannová.

Roč. 2002:
Lukáš Matoušek, Jan Benko, Marie Bartušková

Junioři
1. Zdeněk Frank, 2. Petr Mašek, 3. Matouš Neubauer.

Muži
1. Martin Šindelář, 2. Tomáš Kucharič, 3. Martin Pánek.

Hvězda Play-down
Jan Hándl

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient