Search
Close this search box.

Nejlepším střelcem podzimu se stal Jakub Teplý

Necelých čtrnáct dní po konci podzimu je čas na menší rekapitulaci. A to pohledem statistik. Reálná čísla například uvádějí, že kanonýrem týmu se stal Jakub Teplý se šest brankami. Pětadvacetiletý útočník byl s Antonínem Bučkem jediným z kádru, který do každého zápasu zasáhl alespoň na pár minut. Ani jeden z hráčů však na hřišti nepobyl plných 1 440 minut.

Třináctá příčka a šestnáct získaných bodů. To je bilance znojemského klubu po podzimní části Fortuna:Národní ligy. Od patnácté pozice náš tým dělí jen tři body na FC MAS Táborsko, na poslední FK Viktorii Žižkov je rozestup šesti bodů. Na přední místa působí ztráta až hrozivě. Třetí FC Hradec Králové je na tom o čtrnáct bodů lépe, vedoucí SK Dynamo České Budějovice dokonce má náskok devatenácti bodů.

Žádná sláva to není ani u obdržených branek. Znojemští hráči za podzim inkasovali třiadvacet branek, což je v daném ohledu odsunulo na dvanáctou pozici. Poslední Žižkov inkasoval hned pětatřicet gólů, naopak vyniká FK Varnsdorf s pouhými devíti obdrženými góly.

Lépe si fotbalisté Znojma vedli u vstřelených gólů, kterých dali celkem dvacet, zásluhou čehož se o osmou příčku dělí s MFK Chrudimí. První České Budějovice vstřelily třicet jedna branek, nejméně 1. SK Prostějov, a to jen dvanáct.

Pohlédneme-li na individuální statistiky, nejlepším střelcem znojemského týmu se stal Jakub Teplý s šesti góly, na druhém místě se nachází Jan Mudra (čtyři branky), na třetím místě je aktuálně duo David Helísek, David Štrombach, kteří se prosadili dvakrát.

Během soutěžních duelů druhé nejvyšší soutěže na hřišti nejvíce strávil brankář Antonín Buček, kterého o plný počet minut zastavil poslední duel na podzim s FK Hradcem Králové, proti kterému střídal v 75. minutě. I přesto si Buček připsal 1425 minut. Z hráčů v poli na tom nejlépe bylo trio Tomáš Cihlář, David Helísek a Mahamadou Dramé.

Do Fortuna:Národní ligy hlavní trenér Leoš Kalvoda poslal dvacet hráčů, ani sto minut nehráli Nicolas Hlůže, (66 minut) Jordan Brown, (58 minut) a Pentecost Ikedinachi Obiechina. (29 minut) Nejčastěji trestanými fotbalisty se stali Jakub Kučera a Mahamadou Dramé, (oba pět žlutých karet) tři karty obdržel Matúš Lacko, který byl za dva kartónky na Žižkově vyloučený. S hrozbou vykartování do jara půjdou ještě David Helísek, Jan Mudra, Jakub Teplý a Michal Ordoš.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient