Nejlepšího výsledku na MČR žactva dosáhl Lukáš Vajda

Za účasti čtyř závodníků oddílu TJ Šumperk proběhlo halové mistrovství staršího žactva v atletice. Do závodu se nominoval také pátý závodník, Viliam Hromek, ten ale z důvodu nemoci nemohl na svou trať (300 m) nastoupit.

Nejlepšího výsledku dosáhl výškař Lukáš Vajda, který se výkonem 168 cm umístil na pátém místě. Pokusy na 172 cm byly velmi nadějné, avšak nevyšly. Celkově desátý odjel z MČR Honza Bartoň, který se postavil na 60m překážek. S časem 8.84 s se umístil na třetím místě ve svém rozběhu, což na finále bohužel nestačilo. Klára Dobešová na stejné trati předvedla velmi slušný čas (9.67s), ale na finále to ještě nestačilo. Celkově se umístila na 23. místě. Nicméně je prvním rokem starší žákyně a tak bude mít možnost bojovat o finále i příští rok. Blízko k medaili měla Iva Gieselová na trati 1500 m. Nemohla však ze zdravotních důvodů závod dokončit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak